Spotkanie kolędowe 2020-01-04

 

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas spotkań rodzinnych i przyjacielskich. Dzisiaj przy świątecznym stole spotkaliśmy się – członkowie Giżyckiego Stowarzyszenia Osób z Chorobą Parkinsona, ich Rodzin i Przyjaciół Tulipany. Naszym gościem była Pani Ewa Ostrowska- dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej Urzędu Miejskiego w Giżycku. To właśnie Pani Ewa kieruje Klubem Seniora w którym organizujemy swoje stowarzyszeniowe spotkania. Bardzo dziękujemy za możliwość korzystania z tego miejsca oraz za wyrażoną deklarację dalszego wspierania naszej działalności. Stół zapełniły popisowe dania uczestników, nie zabrakło życzeń, kolęd, rozmów. Jest naszą tradycją, że każdy losuje złotą myśl, która może być jego mottem w Nowym Roku. Np. Recepta na proste życie: „tęsknisz …zadzwoń, chcesz się spotkać …zaproś, chcesz być zrozumianym..wyjaśnij, chcesz zrozumieć …pytaj, kochasz … powiedz to”

Kombinezon geriatryczny – oficjalna prezentacja 2020-01-28

 

Drodzy Państwo, zapowiadana przez nas prezentacja symulatora odczuć osób starszych potocznie zwanym kombinezonem geriatrycznym odbyła się dzisiaj  28 stycznia 2019 roku o godz. 13 w sali konferencyjnej portu Ekomarina w Giżycku. Zaproszeni goście mogli poczuć na własnej skórze jak to jest mieć 80 lat i jakie niedogodności są z tym związane. Dziękujemy za odwagę wcielenia się w rolę 80 latków Panu burmistrzowi Giżycka Wojciechowi Karolowi Iwaszkiewiczowi, Panie Ewie Ostrowskiej – dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej i radnym paniom Małgorzacie Mistera i Oldze Umiłowicz. Każdy z uczestników miał do wykonania kilka czynności dnia codziennego – w ważącym ok 20 kg kombinezonie, ogranicznikach ruchu, słuchu i widzenia nie było łatwo. Mamy nadzieję że z czasem coraz więcej osób zechce choć na chwilę wcielić się w sytuację swoich dziadków, babć, chorych rodziców i powiedzieć im – wiem jak się czujesz, rozumiem Cię, bo doświadczyłem tego na własnej skórze. Pomimo tego, że na co dzień pracujemy na rzecz chorych na chorobę Parkinsona znane nam są bolączki seniorów. Dzisiejsze spotkanie było dedykowane właśnie im – wszak niedawno obchodziliśmy dzień Babci i Dziadka

Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze 18-07-2020

 

Drodzy Przyjaciele, w trwającym 2020 roku organizacje pozarządowe mają nieco więcej czasu na sporządzenie sprawozdania finansowego, zorganizowanie walnego zgromadzenia i tym samym podsumowanie poprzedniego roku. My mamy to już za sobą! W minioną sobotę – 18 lipca 2020 roku odbyło się nasze walne zebranie sprawozdawcze. 2019 rok był wyjątkowo pracowity dla naszej tulipanowej społeczności. Poza coroczną aktywnością: organizacją fizjoterapii domowej i cyklicznych spotkań integracyjnych, proponowaliśmy udział w spotkaniach z muzykoterapeutą, wyjściu do kina i przedświątecznych zajęciach lepienia aniołów w pracowni ceramicznej. Zorganizowaliśmy 5 zbiórek publicznych, z których dochód przeznaczyliśmy na zakup kombinezonu geriatrycznego, pojechaliśmy do Łodzi na Parkinsoniadę- międzynarodowe zawody sportowo-integracyjne środowiska parkinsonowskiego.

Bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim wspierającym nasze działania:)

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Justynie Grunwald za udostępnienie sali na zebranie w pięknym budynku hotelu Spalnia w Giżycku. Polecamy!

Pandemia

 

Trwający rok jest trudny dla nas wszystkich. Niemożność spotykania się  wzmaga izolację osób  narażonych na depresję z powodu chorób przewlekłych. Namiastką jest rozmowa telefoniczna i z tego korzystajmy. Jak zawsze naszym priorytetem jest rehabilitacja. Poza okresem calkowitego zakazu kontaktów, pani Justyna odwiedza potrzebujących. Z nadzieją patrzymy w przyszłość. Wszystkim przyjaciołom, znajomym, nieznajomym i samym sobie życzymy normalności – jak najszybciej.

Akademia Parkinsona

 

Rusza Akademia PARKINSONA!

Żyjesz z chorobą Parkinsona? Masz zdiagnozowane jej zaawansowane stadium? Poszukujesz merytorycznych, eksperckich informacji? A może jesteś opiekunem mierzącym się każdego dnia z chorobą bliskiej osoby? Może szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, albo po prostu potrzebujesz wsparcia?

Zarejestruj się na rejestracja.akademiaparkinsona.pl i 25 lutego br. o godz. 16:25 weź udziału w wydarzeniu!

Czym jest Akademia Parkinsona?

Akademia Parkinsona jest odpowiedzią na potrzebę dostępu pacjentów z nowo zdiagnozowanym zaawansowanym stadium choroby, a także ich opiekunów, do multidyscyplinarnej, eksperckiej wiedzy. To wirtualna formuła wsparcia w kluczowych elementach codziennego życia z chorobą, m.in. poprzez przekazanie praktycznych wskazówek przez niekwestionowanych specjalistów.

Pierwsza edycja Akademii PARKINSONA będzie okazją do:

lepszego poznania choroby Parkinsona (w tym momentu wchodzenia w jej zaawansowane stadium); poznania schematu 5-2-1 oraz dostępnych w Polsce metod leczenia zaawansowanego stadium choroby,

odkrycia lub pogłębienia wiedzy na temat wpływu na organizm chorego dobrze wykonywanych ćwiczeń, ich rodzaju oraz częstotliwości,

oswojenia tematu wsparcia jakiego może udzielić psychiatra (pryzmat chorego oraz opiekuna),

znalezienia odpowiedzi na pytania dotyczące systemowego wsparcia chorych na chorobę Parkinsona.

Ponadto uczestnicy Akademii będą mieli możliwość wzięcia udziału w dwóch 5 minutowych sesjach ćwiczeń rehabilitacyjnych.

ZAPRASZAMY!

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *