spotkanie kolędowe 2019-01-19

Nasze coroczne spotkanie w okresie Bożego Narodzenia odbyło się 19 stycznia. Tradycyjnie na świątecznym stole pojawiły się kulinarne specjały uczestników. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe z powodu trwającej w tym dniu żałoby narodowej z powodu śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Uczciliśmy jego pamięć minutą ciszy. Zrezygnowaliśmy również z hucznego śpiewania kolęd.

Choroba powoduje, że niektórzy z nas nie opuszczają już domów i nie biorą udziału w spotaniach. Podczas tych świątecznych ich brak jest szczególnie dotkliwy.

Dzień Parkinsona – spotkanie 2019-04-06

Z okazji Światowego Dnia Chorych na Chorobę Parkinsona odbyło się spotkanie w Klubie Seniora. Naszym gościem był Pan Krzysztof Bartkowiak, mieszkaniec Dobrego Miasta – człowiek który ma baaardzo dużo dobrej energii mimo choroby. Jego motto to: „WSTAJĄC RANO NIE PYTAM SIĘ DLACZEGO TYLKO DZIĘKUJE PANU BOGU ZA KOLEJNY DZIEŃ ŻYCIA CHOĆ TE DNI SĄ RÓŻNE PAN PARKINSON W ŻYCIU NAM DUŻO ZABRAŁ LECZ I DUŻO DAŁ”.

Bardzo dziękuję Krzysztofowi za obecność i miłe słowa, uczestnikom za kulinarne frykasy i za rodzinną atmosferę. Cieszę się że chcecie być z nami. Zapraszamy na naszą stronę na FB do obejrzenia kilku zdjęć ze spotkania            https://www.facebook.com/stowarzyszenietulipany/

Życzenia Wielkanocne 2019

 

Święta Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei. Życzymy aby przyniosły radosć, pokój i wzajemną życzliwośc, aby stały się       źródłem wzmocnienia ducha.

Zarząd i członkowie Stowarzyszenia Tulipany

Zadanie „Znokautuj Stres”

 

Uwaga, uwaga! rozpoczynamy realizację zadania pn. „Znokautuj stres”. Zapraszamy osoby zmagające się z chorobami przewlekłymi, chronicznym stresem, opiekunów osób niepełnosprawnych do udziału w zadaniu mającym na celu wsparcie zdrowia psychicznego. Zaplanowane są spotkania z muzykoterapeutą, wspólne wyjście do kina i pracowni garncarskiej. Szczegóły i zgłoszenia: tel. 600-8930-86 lub 794-3010-66.

Zadanie pn. „Znokautuj stres” jest współfinansowane przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.”

 logo Warmii i Mazur

 warmia_mazury logo

Nasze pierwsze kroki w fandrasingu i zbiórka publiczna 30.06.2019

 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Wielkie Jeziora Mazurskie z siedzibą w Węgorzewie jest organizatorem programu doradczo szkoleniowego „Twoje piewsze kroki w fundrasingu”, którego jesteśmy uczestnikami. Uczymy się nowych sposobów pozyskiwania środków finansowych na działania statutowe. Fundraising to proces zdobywania funduszy poprzez proszenie o wsparcie osób indywidualnych, przedsiębiorstw, fundacji dobroczynnych lub instytucji rządowych i samorządowych. Nasze dzialania jak dotąd finansujemy z grantów i dotacji samorządowych. Co zatem zrobimy? Już 30 czerwca podczas Jarmarku Świętego Brunona będziemy prowadzić pierwszą w naszym stowarzyszeniowym życiu zbiórke publiczną. Zapraszamy do strefy Tulipana na Pasażu Portowym, będzie można dowiedzieć się dlaczego lubimy grać w szachy (i zagrać!) co ma wspólnego Parkinson z tulipanem, zobaczyć jak powstają niewiędnące tulipany i wesprzeć nasze działania wrzucając grosik do puszki. 

Jaki jest cel tej zbiórki? Zakup kombinezonu geriatrycznego. Pracujemy na rzecz osób starszych i na co dzień mamy z nimi kontakt. Zrozumienie zaczyna się od empatii a nasza wrażliwość rodzi się gdy współodczuwamy podobnie jak inni ludzie i to w sposób dosłowny. Może pomóc nam w tym właśnie kombinezon geriatryczny. 
Kombinezon pozwala młodszym ludziom przeżyć ograniczenia występujące w wieku starszym oraz w wyniku chorób wieku starszego poprzez symulację zmian występujących podczas starzenia się. 
Spotkajmy się w niedzielę w Giżycku na Jarmarku Świętego Brunona w Strefie Tulipana.
„POMÓŻ NAM KUPIĆ KOMBINEZON GERIATRYCZNY, POMOŻEMY CI ZROZUMIEĆ TWOICH DZIADKÓW! 
POMÓŻ NAM KUPIĆ KOMBINEZON GERIATRYCZNY POMOŻEMY TWOIM WNUKOM ZROZUMIEĆ CIEBIE!”

Na bieżącą relację słowno fotograficzną zapraszamy na naszą stronę na FB https://www.facebook.com/stowarzyszenietulipany/

.

nokautuj stres spotkanie 2

 

W ramach zadania pn „Znokautuj stres” współfinansowanego przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, serdecznie zapraszamy chętnych na drugie spotkanie z muzykoterapią. Wraz z Panem Romanem Gajewskim oczekujemy Państwa w sobotę 6 lipca o godz. 11 w Klubie Seniora w Giżycku. Nie daj się stresowi, otwórz drzwi i przyjdź!

Parkinsoniada 2019

 

„Życie to ruch a ruch to życie” – jest to motto przyświecające pomysłodawcy i inicjatorowi idei Parkinsoniady – Janowi Skrkalowi z Czech.
Celem tegorocznej imprezy która po raz pierwszy odbędzie się w Polsce jest zachęcenie chorych na chorobę Parkinsona do aktywności, wzmacniania tężyzny fizycznej i pewności siebie, integrację osób poprzez zabawę i rywalizację, wymiana doświadczeń oraz budowanie relacji i tworzenia przyjaźni poprzez wspólny wysiłek fizyczny, połączony z rywalizacją sportową. 
Nie może nas tam zabraknąć! Jesteśmy już po przymiarce koszulek reklamujących nasze miasto i w piątek 2 sierpnia ruszamy do Łodzi.
Organizatorom Zosi i Julkowi już teraz dziękujemy za pomysł i trud zorganizowania takiego spotkania w naszym kraju, życzymy zerowego stresu i będzie dobrze!
Do zobaczenia!

Więcej o Parkinsoniadzie i bieżące relacje na naszym profilu FB

Zbiórka publiczna :Nie daj zwiędnąć Tulipanom!” Zakup kombinezonu geriatrycznego

 

 Zapraszamy Państwa do wsparcia naszej zbiórki publicznej, której celem jest zakup kombinezonu geriatrycznego. Pracujemy na rzecz osób chorych i starszych i na co dzień mamy z nimi kontakt. Zrozumienie zaczyna się od empatii a nasza wrażliwość rodzi się gdy współodczuwamy podobnie jak inni ludzie i to w sposób dosłowny. Może pomóc nam w tym właśnie kombinezon geriatryczny.

Kombinezon pozwala młodszym ludziom przeżyć ograniczenia występujące w wieku starszym oraz w wyniku chorób wieku starszego poprzez symulację zmian występujących podczas starzenia się.

Spotkajmy się tym razem na XIII Jarmarku Folkloru w Wilkasach, 15 sierpnia 2019 r.

„POMÓŻ NAM KUPIĆ KOMBINEZON GERIATRYCZNY, POMOŻEMY CI ZROZUMIEĆ TWOICH DZIADKÓW!

POMÓŻ NAM KUPIĆ KOMBINEZON GERIATRYCZNY POMOŻEMY TWOIM WNUKOM ZROZUMIEĆ CIEBIE!”

Strefa Tulipana czeka na Ciebie!

Jeśli nie możesz być naszym gościem w tym dniu a chcesz dorzucić swój cenny dla nas grosz, możesz to zrobić wpłacając darowiznę na konto 19 2030 0045 1110 0000 0223 7650 z dopiskiem: darowizna na cele statutowe.

Z całego serca DZIĘKUJEMY!

 Plakat zbiórka publiczna Wilkasy

 plakat

nokautuj stres spotkanie 3

 

Po raz kolejny i ostatni w tym roku bardzo serdecznie zapraszamy chętnych do zajęć z muzykoterapią. W codziennym zabieganiu nie jesteśmy wolni od sytuacji stresowych. Muzykoterapia pomoże nam zminimalizować skutki stresu. Spotkajmy się zatem w Klubie Seniora  w sobotę 19 pażdzienika 2019 roku o godzinie 11.

Nie daj się stresowi, otwórz drzwi i przyjdź! 

 Zadanie pn „Znokautuj stres” jest współfinansowanego przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, 

Znokautuj stres – wyjście do kina

 

W ramach zadania pn. „Znokautuj stres” kolejne spotkanie – tym razem wspólne wyjście do kina. Wybór padł na film pt. „IKAR. Legenda Mietka Kosza”. Obsypany nagrodami na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia zapomnianego muzyka jazzowego, który choć pozostawił po sobie zaledwie jeden album, stał się prawdziwą legendą dla fanów jazzu. Film godny polecenia – wszyscy zgodnie uznaliśmy, że lepszy niż przedświąteczna komedia romantyczna!. We wspólnym oglądaniu brali udział nie tylko nasi członkowie, zadanie bowiem jest adresowane do wszystkich chętnych, którzy borykają się z codziennym stresem i szukają sposobów na zniwelowanie jego skutków.

Zadanie pn „Znokautuj stres” jest współfinansowanego przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Rozliczenie zbiórki

 

Drodzy Państwo,Darczyńcy, Przyjaciele, Kibice, wszyscy:)

Bardzo miło jest nam ogłosić zakończenie zbiórki publicznej, którą Giżyckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona, ich Rodzin i Przyjaciół „Tulipany” prowadziło podczas minionego lata. Przedstawiamy jej rozliczenie:
podczas pięciu wydarzeń plenerowych: Jarmarku św Brunona w Giżycku, Jarmarku Folkloru w Wilkasach, dożynek w Bystrym i Wydminach, Przeglądu Klaczy Ras Zimnokrwistych w Sulimach i skarbony, którą napełniali goście Tawerny DeZeTa w Wilkasach zebraliśmy 6434,52zł, zaś z darowizn wpłaconych bezpośrednio na konto 2570zł, Łączna kwota to 9004,52zł..Poniesione koszty zbiórki (drukowanie plakatów, ulotek, art. biurowe, napoje dla kwestujących) – 468,79zł. Suma po odliczeniu kosztów: 8535,73zł.
Koszt zakupu celu naszej zbiórki – kombinezonu geriatrycznego wyniósł 1737,22 euro (w tym podatek VAT), co po przeliczeniu przez bank i wykonaniu przelewu dało kwotę 7767,98zł. Różnica zostanie przeznaczona na zorganizowanie rehabilitacji.

Ponownie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom – anonimowym i znanym nam z imienia.Dziękujemy firmom, które przekazały darowizny: Zarządowi ES System Wilkasy, Państwu Annie i Michałowi Pałuszyńskim Skład Budowlany Major, Zarządowi GS Sulimy, Panu Krzysztofowi Urwan z Ełku, Pani Krystynie Fiedorowicz z Giżycka.
Dziękujemy właścicielom Tawerny DeZeTa w Wilkasach Państwu Annie i Tomaszowi Juszkiewicz za zgodę na postawienie skarbony, Pani Teresie Pąsiek Antyk Styl za przekazanie upominków dla ofiarodawców, Pani Justynie Zakrzewskiej z córką za piękne bańki mydlane i plakaty, Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie” za użyczenie namiotu wystawowego, Pani Ewie Sobieskiej – dyrektorowi i pracownikom GOK Wilkasy za wsparcie i umożliwienie zorganizowania zbiórek, Pani Zofii Ilwickiej i członkom Szkolnego Kola Caritas przy Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku za wykonanie ogromnego zagonu naszych sztandarowych, papierowych tulipanów, a Państwu Irenie i Markowi Szczepaniak Sklep Papierniczy Scala za przekazanie papieru do ich wykonania:).

Dziękujemy wolontariuszom z Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku za pomoc w kwestowaniu, Tadeuszowi Mysiukiewiczowi i jego lalkom- za towarzyszenie nam podczas zbiórek,
Dziękujemy Pani Marcie Grochockiej od której wszystko się zaczęło – szkolenie na temat fundraisingu i realizatorkom tego szkolenia Pani Marii Olszewskiej i Annie Jędrzejewskiej za prowadzenie nas za rękę:).
Wszyscy Państwo pomogliście nam osiągnąć cel:).

BRAWO WY!!!!!!!

Zapraszamy do zapoznania się z bieżącymi wpisami i relacją fotograficzną z kolejnych zbiórek na FB.

Andrzejki, integracja i kombinezon 2019-11-23

 

 Po ciężkiej pracy odpoczynek jest bardzo wskazany:) Tegoroczny sezon wakacyjny był bardzo intensywnym okresem dla naszej tulipanowej społeczności. Praca zakończona, cel osiągniety. Korzystając z okazji że Andrzejki tuż, tuż połączylismy to wydarzenie z integracją  i podsumowaniem zbiórki publicznej. Po raz pierwszy został zaprezentowany kombinezon geriatryczny. Na razie tylko w najściślejszym gronie. Jednym z uczestników był 10 letni wnuk zmarłego niedawno członka naszego stowarzyszenia – Zygmunta. Kombinezon zrobił na nim ogromne wrażenie, szczególnie rękawiczka symulująca drżenie rąk. Pracując na rzecz chorych na chorobę Parkinsona spotykamy się również ze starszymi ludźmi, którzy nie są dotknięci tą chorobą, lecz z powodu wieku zmagają się z dolegliwościami przypisanymi temu okresowi życia. Jedną z trudności o której mówią to brak zrozumienia ze strony otoczenia, nierzadko też najbliższych. Gdy więc zakwalifikowaliśmy się do szkolenia pt. „Twoje pierwsze kroki w fundraisingu” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Wielkie Jeziora Mazurskie naszym celem stał się zakup symulatora odczuć osób starszych, który potocznie nazywany jest kombinezonem geriatrycznym. Jego głównym zadaniem jest uwrażliwienie współczesnego społeczeństwa na sytuację i potrzeby schorowanych seniorów, a młodzi ludzie mogą wreszcie dowiedzieć się co czują starzejący się rodzice oraz dziadkowie.
 

Kolejne prezentacje oczywiście są planowane, będziemy Państwa o nich informować i zapraszać.

Warsztat w Pracowni Ceramicznej „Ogniem malowana” 2019-12-10

 

Kolejne  zadanie w ramach projektu „Znokautuj stres”. 10 grudnia spotkaliśmy się w pracowni ceramicznej Ogniem Malowana w Giżycku. Był to warsztat terapii zajęciowej w którym uczestniczyli członkowie Giżyckiego Stowarzyszenia Osób z Chorobą Parkinsona ich Rodzin i Przyjaciół Tulipany wraz z Przyjaciółmi. Wyrabialiśmy z gliny anioły, świeczniki, mikołaje. Po wyschnięciu i wypaleniu ozdobną nasze mieszkania. Zrobiło się już naprawdę bardzo świątecznie:). Dzisiejszym spotkaniem zakończyliśmy realizację zadania pn. „Znokautuj stres”, w ramach którego odbyły się jeszcze trzy spotkania z muzykoterapeutą i jedno wyjście do kina. Zadanie było współfinansowane przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zarząd Stowarzyszenia Tulipany bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom. Mamy nadzieję że dzięki tym spotkaniom choć w części zredukowaliście Państwo stres spowodowany sytuacjami dnia codziennego. Niniejszy post jest informacją o realizacji zadania.

Życzenia bożonarodzeniowe 2019

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszyscy wszystkim ślą życzenia. Naszych życzeń również nie może zabraknąć. Poza tradycyjnymi, spokojnych Świąt, zdrowia i wszelkiej pomyślności posyłamy do Państwa Anioła Nadziei. Niech tchnie w każde serce wiarę, że w chwilach trudnych przychodzi pocieszenie, w chwilach wyboru – dobre rozwiązanie, w chwilach zwątpienia – pocieszenie i rada, w chwilach oczekiwania – spokój i pewność, w chwilach samotnych -przyjaźń lub miłość. Oby te wszystkie małe nadzieje spełniły się w Państwa życiu. Tego życzą członkowie Giżyckiego Stowarzyszenia Osób z Chorobą Parkinsona, ich Rodzin i Przyjaciół TULIPANY w Giżycku.

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *