Spotkanie kolędowe 2018-01-18

Okres Świąt Bożego Narodzenia oraz początek Nowego Roku jest czasem dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. Spotkania opłatkowe sprzyjają również wspomnieniom i podsumowaniu minionego roku i stały się też naszą tradycją. W tym roku spotkaliśmy się w nieco mniejszym gronie. Niestety – w 2017 pożegnaliśmy Stefana Chludzińskiego i Czesława Cielesza. Byli członkami Stowarzyszenia od samego początku i jego założycielami. Będzie nam Was bardzo brakowało.

Rehabilitacja 2018

 

Szczegóły w zakładce „Projekty”

Dzień Parkinsona 2018-04-11

 

Z okazji Światowego Dnia Chorych na Chorobę Parkinsona składamy wszystkim chorym i ich opiekunom obecności bliskich i przyjaciół i samych dobrych dni.

„Nie daj się stresowi. Otwórz drzwi i wyjdź” 2018

 

Giżyckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona, ich Rodzin i Przyjaciół „Tulipany” zaprasza chętnych do uczestnictwa w zadaniu mającym na celu wsparcie zdrowia psychicznego uczestników. Przewidziane są dwa spotkania terapeutyczne tańcem i ruchem oraz jednodniowy wyjazd  rekreacyjno-turystyczny z udziałem przewodnika na trasie Kętrzyn – Reszel – Święta Lipka, wraz ze zwiedzaniem.
Terminy realizacji poszczególnych wydarzeń zostaną ustalone z uczestnikami. Zapraszamy do zgłaszania chęci udziału, szczególnie osoby zmagające się z chorobami przewlekłymi, chronicznym stresem, opiekunów osób niepełnosprawnych. Telefon do kontaktu: 794 3010 66

Zadanie pn. „Nie daj się stresowi. Otwórz drzwi i wyjdź” jest współfinansowane ze środków Powiatu Giżyckiego i Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wycieczka Kętrzyn-Reszel-Święta Lipka 2018-09-29

 

29 września 2018 roku – to już widoczna jesień, ale dzień jeszcze ciepły. Realizujemy planowaną od dawna wycieczkę. Program przewiduje udział w warsztatach zdobienia bombek w Konsulacie Świętego Mikołaja  w Kętrzynie. W tym roku na choince każdego z uczetników zawiśnie własnoręcznie wykonana bombka!  Mimo, że na święta Bożego Narodzenia musimy czekać jeszcze trzy miesiące nam udzielił się już świąteczny nastrój.

Kolejnym punktem był Reszel. To piękne miejsce ze średniowieczną zabudową. Należy tam zwolnić! Reszel to Slow City – miasto promujące kulturę przyjemnego, spokojnego życia. W zwolnionym tempie zwiedziliśmy miasteczko i jego najważniejsze zabytki: zamek biskupów warmińskich gotycki most, część murów z basztami, trzynawowy kościół farny Piotra i Pawła z 1348 r.  W drodze powrotnej do Giżycka nie mogliśmy pominąć Sanktuarium w Świętej Lipce. To miejsce mozna odwiedzać wielokrotnie – jest tego warte.  Wysłuchanie koncertu organowego było dodatkową atrakcją.

Naszym przewodnikiem była Pani Anna Wnuk, która przekazała wiele ciekawostek dotyczących odwiedzanych dzisiaj miejsc. Powiedzenie, że cudze chwalicie, swego nie znacie potwierdziło swoją aktualność. 

Dzisiejsza wycieczka była naszym kolejnym wspólnym wyjazdem i wszystkim uczestnikom dostarczyła wielu miłych wrażeń, radości i odpoczynku.

Wycieczka odbyła się w ramach zadania pn. „Nie daj się stresowi. Otwórz drzwi i wyjdź!” dofinansowanego przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Zarząd Powiatu w Giżycku.

Życzenia bożonarodzeniowe 2018

 

Z okazji kolejnych Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzymy Państwu i sobie, tradycyjnie zdrowia, spokoju, realizacji osobistych i zawodowych planów. Radości z każdego dnia i umiejętności doceniania drobiazgów. Bo to z nich składa się codzienność:)

Zarząd i członkowie Stowarzyszenia Tulipany

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *